Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Libido

Suplement diety na libido

Jest jedną z najsilniejszych energii kierujących człowiekiem. Jej spadek w znacznym stopniu obniża komfort życia, a niejednokrotnie ma poważny negatywny wpływ na zdrowie psychiczne. Popęd seksualny, najczęściej nazywany po prostu libidem - kierowany jest działaniem hormonów płciowych obecnych w ludzkim ciele. W zależności od płci czy wieku uzależniony jest od zupełnie różnych czynników, zarówno hormonalnych jak i środowiskowych. 

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów

Problem obniżonego libido jest częstą przypadłością we współczesnym świecie. Dotyka on wielu ludzi, bez względu na wiek czy płeć. W odpowiedzi na dysfunkcje związane z niskim libido - pomocną dłoń wyciąga rynek farmaceutyczny, oferując innowacyjne kuracje oraz gotowe suplementy, mające na celu przywrócić jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zerowe libido

O zerowym libido mówi się w przypadku, gdy popęd seksualny w ogóle nie występuje lub zupełnie zanika w wyniku różnych czynników. Z obniżonym jak i zerowym libido zmaga się wiele osób na różnych etapach życia. Problem całkowitej utraty popędu seksualnego częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn, lecz nie jest to standard.

Przyczyn występowania braku libido doszukiwać się można zarówno w przypadku chorób somatycznych, jak i w nieprawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej w organizmie. Zaburzenia natury psychologicznej lub dysfunkcje wynikające z budowy i chorób narządów również znacznie wpływają na pogorszenie się poziomu libido.

Zanik libido należy najczęściej do przejściowych anomalii, a poznając istotę problemu oraz ingerując odpowiednio wcześnie - można mu z powodzeniem zapobiec lub skutecznie go wyleczyć.

Libido - suplementy

Suplementację w kierunku podwyższenia poziomu popędu seksualnego dzieli się na naturalną oraz syntetyczną.

Naturalna suplementacja odbywa się poprzez zmianę diety oraz stylu życia, mających bezpośredni wpływ na funkcjonowanie organizmu oraz samopoczucie. Poprawa poziomu życia, wartościowy sen oraz dieta bogata w cenne składniki odżywcze potrafią przywrócić równowagę w ciele usprawniając działanie narządów wewnętrznych, przepływ krwi czy pozytywnie wpływając na funkcje umysłowe.

Do grupy syntetycznych suplementów należą gotowe preparaty zawierające odpowiednią kompozycję składników, witamin, minerałów oraz ziół. Głównym zadaniem gotowych kompozycji jest usprawnienie działania poszczególnych narządów oraz układów w ciele, w celu zwiększenia popędu seksualnego. Najczęściej przybierają one postać tabletek lub kapsułek doustnych. Preparaty mające na celu zwiększenie libido dostępne są w większości aptek bez recepty lub w sklepach oferujących suplementy diety. W zależności od grupy docelowej, dla której są przeznaczone - różnią się składem oraz działaniem.

Suplementy na potencję dzielą się na preparaty dla kobiet, dla mężczyzn oraz działające u obu płci. Te ostatnie najczęściej oparte na składnikach odpowiadających za usprawnienie działania układu krążenia oraz przyśpieszenie transportu krwi do narządów intymnych (zwiększając tym samym ukrwienie tych obszarów). Dużą popularnością oraz zaufaniem cieszą się suplementy na bazie ziół, korzeni oraz ekstraktów roślinnych. W znacznym stopniu stymulują one działanie układu krążenia, układu hormonalnego oraz innych.

- kompozycje na potencję dla kobiet przeważnie bazują na licznych wyciągach roślinnych zawierających estrogen; są one całkowicie bezpieczne i nie ingerują bezpośrednio w gospodarkę hormonalną, wykazują działanie relaksacyjne oraz pobudzające; efektownie wpływają ukrwienie narządów rozrodczych,
- preparaty dla mężczyzn niwelują ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji oraz zwiększają ukrwienie męskich narządów intymnych, jednocześnie działając energizująco na męski organizm; bazują najczęściej na wyciągach korzennych (maca, żeń - szeń) oraz działaniu L-argininy; niekiedy stosuje się również syntetyczny testosteron,
- preparaty zawierające w składzie hormon steroidowy DHAE, który występuje w organizmie naturalnie, jednak jego ilość w trakcie życie ulega zmianom (co może wpływać na popęd seksualny).

Libido - jak je zwiększyć?

Sposobów na zwiększenie libido jest wiele. Począwszy od zmiany sposobu życia, zredukowania czynników stresogennych pochodzących ze środowiska czy wprowadzenie do diety wartościowych witamin (np. z grup C, B, E) oraz minerałów (cynk, selen, żelazo). Niebagatelny wpływ zarówno na dobre samopoczucie, jak i na libido ma również zdrowy sen i regeneracja.

Doskonałym sposobem na zwiększenie libido jest stała aktywność fizyczna, która ma zbawienny wpływ na prawidłowe funkcje organizmu. Rozwiązaniem dostępnym od ręki są natomiast gotowe kompozycje w formie suplementów diety, zawierające odpowiednią mieszankę składników. W przypadku towarzyszących obniżeniu libido chorób somatycznych czy zaburzeń psychologicznych (np. depresja) terapia odbywa się pod okiem lekarza specjalisty, który dobiera ją indywidualnie pod kątem danego schorzenia.

Zmniejszone libido

Epizod ze zmniejszeniem popędu seksualnego czy ochoty na miłosne igraszki może dotknąć każdego człowieka, na różnych etapach życia - niezależnie od płci.

Do najczęstszych przyczyn należą:

- zmiany w gospodarce hormonalnej,
- wiek i związany z nim spadek formy,
- zewnętrzne czynniki środowiskowe i stresogenne,
- brak snu lub sen złej jakości,
- nieprawidłowa uboga w składniki odżywcze dieta,
- choroby somatyczne (związane bezpośrednio z układem hormonalnym, rozrodczym jak i pozostałe np. cukrzyca),
- choroby cywilizacyjne (chroniczny stres, depresja)
- lęk przed zbliżeniem intymnym, ciążą, niekiedy złe doświadczenia z przeszłości,
- schorzenia na tle psychologicznym,
- nieprawidłowo dobrana antykoncepcja hormonalna.

Zaburzenia libido

Poziom libido uzależniony jest od naturalnych procesów zachodzących w organizmie człowieka. Pobudzenie seksualne oraz potrzeba fizycznej bliskości zalicza się do jednej z najważniejszych potrzeb ludzkich. To właśnie ono ma bezpośredni wpływ na chęć na intymne zbliżenia oraz miłosne uniesienia. Kiedy w sposób naturalny działa w pełni prawidłowo - przysparza organizmowi wielu pozytywnych doznań oraz usprawnia funkcjonowanie wielu narządów i układów w ciele. Dodatkowo aktywizuje ważne obszary mózgu uwalniając do niego duże pokłady "hormonów szczęścia" takich jak serotonina czy dopamina. Udane życie seksualne zapewnia poczucie spełnienia, zadowolenia oraz znacznie podnosi poziom odporności organizmu na stres czy infekcje. Psychiczne pobudzenie seksualne u w pełni zdrowej osoby utrzymuje się w organizmie naturalnie. U kobiet sterują nim estrogeny oraz progesteron, natomiast u mężczyzn - testosteron.

Libido jest jednak tworem na tyle delikatnym i wrażliwym, że wpływa na nie cały szereg niekorzystnych czynników środowiskowych, choroby trapiące organizm na różnym podłożu oraz psychiczne blokady pojawiające się w umyśle. Niewiele osób dotkniętych problemem obniżonego libido zdaje sobie sprawę, że ma on ścisły związek ze stylem oraz jakością życia czy dietą.

W związku z tym na różnych etapach życia, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet - mogą pojawiać się epizody związane z zaburzeniem popędu seksualnego. Pod wpływem niekorzystnych czynników wynikających ze środowiska - libido okresowo znacząco obniża się lub niekiedy całkowicie zanika. Jest to proces w pełni odwracalny, warto więc poznać przyczyny takiego stanu rzeczy lub zgłosić się po specjalistyczną pomoc.