Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Minerały

Minerały suplement

Minerały to nieorganiczne substancje chemiczne, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania wzrostu procesów metabolicznych oraz do syntezy enzymów i hormonów. Podobnie jak witaminy, minerały powinny być dostarczane wraz z pożywieniem. Pod pojęciem minerały kryje się wiele nieorganicznych substancji. Najważniej...

Minerały suplement

Minerały to nieorganiczne substancje chemiczne, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania wzrostu procesów metabolicznych oraz do syntezy enzymów i hormonów. Podobnie jak witaminy, minerały powinny być dostarczane wraz z pożywieniem. Pod pojęciem minerały kryje się wiele nieorganicznych substancji. Najważniejsze minerały, które musisz dostarczyć swojemu organizmowi to: wapń, chlor, magnez, fosfor, potas, sód i siarka. Utrzymanie zdrowia przez długi lata opiera się, także o pierwiastki śladowe, które z różnych przyczyn musimy dostarczać takich jak: chrom, cynk, jod, mangan, brom, miedź, żelazo, selen i kobalt. Dostarczanie minerałów powinno odbywać się na zasadzie odpowiedniej diety oraz suplementacji, co wzmacnia serce i umysł niezbędne do utrzymania zdrowia przez wiele lat.

Jest 32 produktów.Więcej

Podkategorie

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 32 elementów

Minerały pełnią ważną funkcję w organizmie człowieka. Uczestniczą między innymi w takich procesach, jak reprodukcja, walka z niekorzystnymi dla naszego organizmu drobnoustrojami oraz wzrost mięśni i rozwój organizmu. Większość minerałów jest dostarczana do organizmu poprzez pożywienie, jednak coraz częściej wchłanialność mikroskładników jest zbyt mała, przez co w organizmie występują niedobory. Wówczas warto zastosować minerały w proszku, które uzupełnią powstałe niedobory lub zapobiegną ich powstaniu.

Naturalne witaminy i minerały są szczególnie pożądane dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, ponieważ cechuje się znacznie lepszą wchłanialnością niż te, powstałe w wyniku sztucznego wytwarzania. Dodatkowo podczas ich suplementacji mamy pewność, że nie wywoła ona żadnych skutków ubocznych, ponieważ składniki są naturalnego pochodzenie, a więc są zdrowe i przyjazne dla funkcjonowania układu odpornościowego czy mięśniowego w naszym ciele.

Na szczególną uwagę zasługują suplementy msm, które są naturalnie występującą siarką organiczną. Występują w nabiale (głównie w krowim mleku, ale także w jogurtach), owocach oraz warzywach. Niestety trudno dostarczyć poprzez żywienie tego rodzaju minerałów, ponieważ ulegają one zniszczeniu za podczas gotowania czy pasteryzacji, a są to naturalne procesy, którym poddaje się mleko czy warzywa przed spożyciem. Siarka organiczna jest szczególnie ważnym suplementem dla sportowców, ponieważ wspomaga prawidłowe funkcjonowanie stawów.

Ze względu na to, że podczas aktywności fizycznej stawy są szczególnie obciążone konieczne jest stosowanie naturalnych witamin i minerałów, zawierających siarkę organiczną. Dzięki profilaktyce przeciwko schorzeniom stawów uda nam się uniknąć kontuzji, a co za tym idzie wykluczenia z czynnego uczestniczenia w aktywności fizycznej na okres wielu tygodni regeneracji stawów. Warto zadbać o odpowiedni poziom siarki organicznej w organizmie nawet wtedy, gdy nie jesteśmy sportowcami. Nasze stawy uczestniczą w ruchu również podczas czynności, gdzie są narażone na uszkodzenia, którym warto zapobiegać.

Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu minerały i suplementy możemy podzielić na następujące grupy: żelazo, jod, krzem,cynk, chrom, bor, magnez i wapń. W różnym wieku zapotrzebowanie na poszczególne makroskładniki będzie różne. Będzie także zależało od płci. Kobiety powinny dbać przede wszystkim o suplementację cynku, który odpowiada za prawidłową kondycję włosów, skóry i paznokci.

Z kolei dla mężczyzn ważny będzie odpowiedni poziom boru w organizmie, który przyczyni się do lepszej koncentracji i zdolności podejmowania konkurencji poprzez lepsze skupienie się na wykonaniu celu. Dla dzieci szczególnie ważna jest suplementacja jodu, ponieważ odpowiada on za dojrzewanie organizmu i utrzymanie w nim stanu homeostazy, czyli ogólnej równowagi. Ważny jest także wapń, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie i wzrost układu kostnego. Z kolei seniorzy szczególnie potrzebują magnezu, odpowiedzialnego za prawidłową termoregulację oraz prawidłowego funkcjonowanie układu nerwowego.

Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu konieczne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wszystkich minerałów, natomiast wymienione cechy poszczególnych suplementów mają charakter orientacyjny i przedstawiają poglądowo właściwości kilku z niezbędnych mikroskładników.

Śledź nas na Facebooku