Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Magnez

Magnez suplement diety

Niezwykle ważnym pierwiastkiem, który ma wpływ na wiele funkcji w naszym organizmie, jest magnez. Objawy niedoboru tego składnika zauważymy stosunkowo szybko. Uzupełnianie jego braków można zacząć od popracowania nad swoją dietą. Ważne, aby znalazły się w niej przede wszystkim nasiona i orzechy, kasze, , produkty pełnoziar...

Magnez suplement diety

Niezwykle ważnym pierwiastkiem, który ma wpływ na wiele funkcji w naszym organizmie, jest magnez. Objawy niedoboru tego składnika zauważymy stosunkowo szybko. Uzupełnianie jego braków można zacząć od popracowania nad swoją dietą. Ważne, aby znalazły się w niej przede wszystkim nasiona i orzechy, kasze, , produkty pełnoziarniste, warzywa strączkowe, a także, co z pewnością ucieszy wielu, gorzka czekolada. W wielu przypadkach jednak zmiana sposobu żywienia nie jest wystarczająca, aby osiągnąć zamierzone efekty i zlikwidować powstałe niedobory. Kiedy warto zdecydować się na suplementy z magnezem? Co trzeba wiedzieć, aby znaleźć wysokiej jakości suplement? Jakie są rodzaje magnezu dostępne na rynku? Jak magnez może wspomóc Twój organizm? Czytaj dalej, a rozwiejemy Twoje wszystkie wątpliwości.

Jest 12 produktów.Więcej
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Suplementy z magnezem – jak wybrać odpowiedni?

Aby zachować zdrowie, należy stosować odpowiednio dobrane suplementy diety. Magnez jest jednym z nich. Niedobory występują u wielu osób, a suplementy z magnezem przyjmowane regularnie mogą znacznie poprawić jakość życia. Zawierają one organiczne sole magnezu, a do najpopularniejszych z nich należą cytrynian magnezu, mleczan magnezu oraz asparaginian magnezu. Magnez w suplementach możesz spotkać także w formach nieorganicznych, do których zalicza się np. chlorek magnezu, siarczan magnezu czy węglan magnezu. 

Organiczne czy nieorganiczne sole magnezu – które będą lepszym wyborem?

Organiczne sole magnezu są nam dobrze znane, bo to właśnie magnez w takiej formie pozyskujemy wraz z pożywieniem. Są one lepiej przyswajane i tolerowane przez nasz organizm, więc jeśli zastanawiasz się, jaki suplement magnezu wybrać, postaw na cytrynian lub mleczan magnezu. Z soli nieorganicznych najlepszą opcją będzie chlorek magnezu, ze względu na swoją wysoką rozpuszczalność, za którą idzie poziom wchłanialności do organizmu. 

Popularne formy magnezu

Najpopularniejszą formą magnezu są zdecydowanie tabletki. Zazwyczaj mają one proszkową strukturę, więc jeśli połykanie tego typu tabletek nie jest dla Ciebie komfortowe, możesz zdecydować się na wersję suplementu w kapsułkach. Inną opcją jest magnez zamknięty w musujących tabletkach lub saszetkach do rozpuszczenia w wodzie. To również dobry wybór, jednak trzeba zwrócić uwagę na zawartość magnezu w jednej tabletce, bo zdarza się, że jest ona niższa niż w przypadku tabletek do połykania. Dużą popularność zyskują także shoty z magnezem, czyli jego skoncentrowana ilość w formie płynu. Magnez dostępny jest również w formie syropów.

Magnez z cytrynianem - dlaczego warto?

Cytrynian magnezu - jest organicznym związkiem chemicznym, dokładnie jest to sól kwasu cytrynowego i magnezu. Każdy mający rozeznanie na rynku suplementów diety z magnezem wybierze właśnie cytrynian magnezu. Przyczyna takiego wyboru jest jedna. Cytrynian jako związek organiczny jest lepiej przyswajalny prze ludzki organizm, gdyż taka postać magnezu występuje naturalnie w jedzeniu. Warto jednak pamiętać przy kupnie magnezu, aby wybierać produkty, w których minimalna dawka jonów magnezu to 50 mg -100 mg na jedną tabletkę.

Magnez – objawy niedoboru

Na powstanie niedoborów magnezu wpływ może mieć wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście nieodpowiednio zbilansowana dieta, która nie pokrywa dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Za kolejne uznaje się spożywanie zbyt dużych ilości kawy oraz herbaty, a także palenie papierosów. Zmniejszone stężenie magnezu w organizmie często obserwuje się także przy antybiotykoterapii, zaburzeniach trawienia, a także chorobach przewlekłych. Jak mogą objawiać się niedobory tego pierwiastka?

Do najpopularniejszych objawów niedoboru magnezu należą pojawiające się często skurcze mięśni oraz drżenia niektórych części ciała. Wiele osób od razu kojarzy występujące drżenie powiek ze zbyt niskim stężeniem tego pierwiastka w organizmie. Jego innym symptomem jest nieustępujące uczucie zmęczenia i przeciążenia. Często występuje też rozdrażnienie, a także problemy z koncentracją oraz radzeniem sobie ze stresem. Niedobór magnezu może być również odpowiedzialny za nieregularne miesiączki i zły stan włosów oraz paznokci. Jak więc widać, magnez ma wpływ na wiele procesów w organizmie, a jego niewystarczająca ilość może negatywnie odbić się na zdrowiu fizycznym, ale także psychicznym.

Suplementy diety – magnez wsparciem Twojego organizmu

Magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Możesz sięgnąć po suplement zapobiegawczo, aby wyprzedzić wystąpienie niedoborów. Włącz magnez do swojej suplementacji, kiedy wiesz, że czeka Cię dużo stresu i Twój organizm może zacząć czuć się przeciążony i przytłoczony. Będzie to dobry wybór także podczas wysiłku umysłowego i fizycznego. To doskonały suplement dla wszystkich aktywnych fizycznie ze względu na jego dobre działanie na układ mięśniowy. Regularnie przyjmowane suplementy z magnezem wpłyną pozytywnie także na Twój układ odpornościowy, co jest szczególnie istotne jesienią i zimą. 

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania suplementów z magnezem?

Wiesz już, że najlepiej zdecydować się na organiczne sole magnezu, które dostępne są w preparatach w wielu różnych formach. Jest jednak jeszcze kilka aspektów, o których powinieneś pamiętać podczas zakupów. Zwróć uwagę na to, aby wybierać suplementy tylko od sprawdzonych producentów. To da Ci gwarancję, że podczas produkcji zachowane są odpowiednie normy i nie są pomijane żadne wymagania jakościowe. Drugą kwestią jest miejsce zakupów. Wybierając zakupy w aptece lub sklepie (zarówno stacjonarnym, jak i online), zyskujesz pewność, że produkt był odpowiednio przechowywany.