Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Algi

Algi suplement diety

Algi, inaczej glony to szeroka grupa organizmów, które rozwijają się przede wszystkim w zbiornikach wodnych. Ze względu na swoje właściwości są one także wartościowym dodatkiem do diety – zawierają duże ilości pełnowartościowe białka oraz błonnika pokarmowego, wiele ważnych witamin i minerałów, dlatego też polecane są jako ...

Algi suplement diety

Algi, inaczej glony to szeroka grupa organizmów, które rozwijają się przede wszystkim w zbiornikach wodnych. Ze względu na swoje właściwości są one także wartościowym dodatkiem do diety – zawierają duże ilości pełnowartościowe białka oraz błonnika pokarmowego, wiele ważnych witamin i minerałów, dlatego też polecane są jako naturalny suplement diety. Wśród najbardziej popularnych alg znajdują się spirulina i chlorella. Algi można spożywać także w wygodnej postaci kapsułek – to doskonałe wsparcie dla całego organizmu!

Jest 12 produktów.Więcej
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Algi morskie inaczej glony, mało znane nam źródło zdrowia. Ze względu na swoje wartości odżywcze, glony od wieków wykorzystywane są przez człowieka jako doskonałe uzupełnienie diety. W przemyśle służą także jako pasza dla zwierząt, najszerzej wykorzystywane są w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Występują także jako składnik w kosmetykach.

Szczególnie znana jest Spirulina Hawajska. Jest jedną z najbardziej wartościowych odmian alg morskich. Świetnie sprawdza się jako pełnowartościowego białka, zawiera aż 18 aminokwasów i beta karoten. Polecana dla wegetarian. Zawiera minerały, witaminy, w tym witaminy z grupy B, duże ilości składników odżywczych. Obecnie zdobyła popularność jako dodatek w codziennej diecie, sproszkowana może być użyta w koktajlach i smoothies.

Spirulina jako alga morska ma bardzo szerokie działanie prozdrowotne udowodnione naukowo:

Doskonale wspomaga pracę nerek i wątroby w procesie detoksykacji, wzmacnia działanie przeciwzapalne oraz wzmacnia nasz system, przyspiesza regenerację komórek organizmu, szczególnie centralnego układu nerwowego, pomaga obniżyć poziomu złego cholesterolu LDL oraz trójglicerydów, wspomaga proces odchudzania i detoksykacji organizmu. Spirulina ma działanie moczopędne, co powoduje szybkie zmniejszenie wagi ciała ( pozbycie się zatrzymanej w organizmie wody metabolicznej ), wspomaga również spalanie tkanki tłuszczowej i idealnie sprawdza się w walce z cellulitem. Dzięki temu, że regulują gospodarkę wodną organizmu, pozwala pozbyć się obrzęków, co jest szczególnie przydatne w okresie upałów. Spirulina hawajska jak większość wodorostów posiada bardzo dużą zawartość błonnika, dzięki czemu pozytywnie wpływa na pracę przewodu pokarmowego, stabilizuje naturalną mikroflorę jelitową. Zawiera żelazo, z tego względu polecana jest dla osób chorujących na anemię. Pozwala zachować młodość na dłużej, ponieważ opóźnia proces starzenia się dzięki zawartości antyoksydantów.

Algi jako suplement diety.

Rosnące zainteresowanie naturalnymi suplementami poprawiającymi zdrowie i witalność spowodowało, że glony jako suplement diety stały się jednym z najczęściej kupowanych produktów w sklepach oferujących naturalne suplementy diety i zdrową żywność. Suplementy diety z algami mają różną formę np. algi morskie w tabletkach, sproszkowane algi, Spirulina Hawajska w kapsułkach, gotowe drinki z dodatkiem Spiruliny, ciasteczka mające w swoim składzie algi. Na czym polega fenomen Spiruliny? Jak wyżej opisano, ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, już po kilkunastu dniach stosowania suplementów diety ze Spiruliny odczujemy wyraźną poprawę samopoczucia. Zalecana dzienna dawka dla osoby dorosłej, to od 750 mg do 3000 mg. Warto wybierać suplementy bez konserwantów i sztucznych dodatków oraz barwników. Dla zachowania wartości odżywczej suplementu ważne jest jego opakowanie, najlepsze są buteleczki wykonane z ciemnego szkła, tak przechowywana Spirulina zachowuje pełną aktywność do końca spożycia. Oferta alg- suplementów diety jest bardzo bogata i ogólnie dostępna w aptekach, sklepach zielarskich, internetowych sklepach z suplementami i zdrową żywnością. Ceny alg morskich w tym Spiruliny Hawajskiej w kapsułkach są bardzo przystępne.