Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Stawy, kości, mięśnie

Suplement diety na stawy i kosci

Stawy, kości, mięśnie to podstawa ruchu – aby służyły przez długi czas, warto o nie zadbać. Można zrobić to także z wykorzystaniem naturalnych suplementów diety! Specjalne preparaty bazujące na naturalnych składnikach pozwalają na poprawę pracy układu ruchowego. Zmniejszają dolegliwości bólowe, pozwalają na odbu...

Suplement diety na stawy i kosci

Stawy, kości, mięśnie to podstawa ruchu – aby służyły przez długi czas, warto o nie zadbać. Można zrobić to także z wykorzystaniem naturalnych suplementów diety! Specjalne preparaty bazujące na naturalnych składnikach pozwalają na poprawę pracy układu ruchowego. Zmniejszają dolegliwości bólowe, pozwalają na odbudowanie uszkodzonych chrząstek, wspierają prawidłową pracę stawów, zapobiegają osteoporozie – regularnie stosowane spowodują, że zachowasz swoją sprawność na wiele lat. Zamów te suplementy diety już teraz w naszym sklepie internetowym!

Jest 79 produktów.Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 79 elementów

Organizm człowieka zawiera wiele układów takich jak: nerwowy, pokarmowy, krwionośny, oddechowy, odpornościowy, moczowo-płciowy, czy ruchu (składający się z układu kostnego, mięśniowego i stawowego). Każdy z układów pełni w organizmie ważne funkcje, dlatego bardzo ważne jest dbanie w miarę swoich możliwości o wszystkie z nich. Skupiając się na układzie ruchu, tematem tego artykułu będą przede wszystkim mięśnie, stawy i kości.

Układ ruchu - jak dokładniej to wygląda

Narząd ruchu to część organizmu, która odpowiada za możliwość utrzymywania prawidłowej postawy oraz możliwość wykonywania jakichkolwiek ruchów. Narząd ten składa się z kilku elementów i dzieli się na: układ szkieletowy (kości i połączenia międzykostne, a w tym stawy), układ więzadłowy, układ mięśniowy (mięśnie i ścięgna). Żeby wszystko normalnie funkcjonowało trzeba odpowiednio dbać o swój układ ruchowy. Regularne ćwiczenia, uprawianie sportów, odpowiednia zbilansowana dieta i prawidłowa suplementacja sprawią, że mięśnie, stawy i kości będą poprawnie działać aż do starości (oczywiście jeżeli nie choruje się na jakąś chorobę, która może obciążyć narząd ruchu - w takiej sytuacji trzeba skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem specjalistą).

Suplementy naturalne

W sklepach stacjonarnych i internetowych, czy też w aptekach aż roi się od suplementów diety. Gama wyboru jest szeroka, także dobrze jest zdobyć odpowiednie informacje, aby wybrać najlepsze z produktów, które utrzymają w dobrym stanie mięśnie, kości i stawy. Ważnym aspektem w poszukiwaniach jest sprawdzanie składu produktów, które mają zostać zakupione. Suplementy diety mogą zawierać składniki naturalne oraz składniki chemiczne. Najlepiej skupiać się na tym, aby suplementacja opierała się na właściwościach naturalnych, a nie syntetycznych. Podczas wyboru warto zwracać uwagę na preparaty, w których skład wchodzą, np. zioła i nie zawierają one innych, niekoniecznie zdrowych substancji pomocniczych.

Kolagen na stawy naturalny

Kolagen jest białkiem, które występuje w organizmie ludzkim i zwierzęcym. Za jego funkcje w żywym organizmie uważa się aktywizowanie tkanki chrzęstnej znajdującej się w stawach. Poza tym jest odpowiedzialny za obronę kości przed urazami i złamaniami, a także za elastyczny wygląd skóry. Chcąc wybrać odpowiedni produkt kolagenowy, warto przyjrzeć się jego pochodzeniu. Ze względu na właściwości pochodzenia można wyodrębnić cztery jego odmiany: drobiowy, wieprzowy, wołowy oraz rybi. Najbardziej popularny z rodzajów kolagenu jest kolagen rybi. Suplementacja kolagenem ma korzystny wpływ na regenerację stawów i kości oraz zmniejsza występujący już ból stawowy.

Suplementy na kości

Masa kostna buduje się do ok. 30 roku życia. Aby utrzymać kości w zdrowej formie przez kolejne dekady życia, ważne jest, aby w szczególności uzupełniać wapń, który znajduje się produktach mlecznych, warzywach o ciemnych liściach i pełnych ziarnach zbóż, a także witaminę D będącą w świetle słonecznym oraz w mniejszych ilościach w tłustych rybach morskich, żółtkach jaj, wątrobie i maśle. Do większego wspierania układu kostnego dobrze jest wybierać preparaty zawierające także: witaminę K, magnez, miedź, czy cynk. Regularne spożywanie produktów zawierających te właściwości oraz zażywanie suplementów na kości ma zbawienny wpływ na ich wytrzymałość oraz opóźnia postępowanie chorób atakujących układ kostny, takich jak osteoporoza. Dobrym sposobem na wzmocnienie kości jest również wyżej wymieniony kolagen.

Koenzym q10

Koenzym q10, zwany inaczej ubichinon, w większości jest kojarzony z kremami odmładzającymi. Jednak właściwości konzymu q10 to nie tylko odmładzanie skóry, a także: prawidłowe funkcjonowanie serca oraz innych mięśni, przeciwdziałanie złemu cholesterolowi w tętnicach, dostarczanie tlenu do komórek i podnoszenie wydolności tlenowej, poprawianie wydolności krążeniowej, właściwości regeneracyjne, wspomaganie układu immunologicznego, zapobieganie miażdżycy, zapobieganie nadciśnieniu tętniczemu, produkowanie energii dla wszystkich komórek, zwalczanie wolnych rodników. Najlepiej byłoby pozyskiwać ubichinon z tradycyjnej diety. Najwięcej koenzymu q10 można znaleźć w produktach pełnoziarnistych, rybach, olejach roślinnych, szpinaku, brokułach i podrobach. W mniejszej ilości znajduje się również w owocach i warzywach. Jednak jeśli z jakiegoś powodu w organizmie nadal brakuje tego zbawiennego składnika, trzeba zakupić koenzym q10 w kapsułkach.