Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Układ krążenia

Suplementy na krążenie

Poprawnie funkcjonujący układ krążenia jest warunkiem koniecznym zdrowia całego organizmu. Pompowana przez serce krew zaopatruje wszystkie komórki ciała w niezbędne składniki odżywcze. Wydolność cyrkulacji krwi zależy od trybu życia i diety, a także działań wspomagających, jak np. odpowiednie suplementy na układ krążenia, czy też specjalne preparaty wzmacniające serce dla osób starszych.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 54 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 54 elementów

Dlaczego warto zadbać o układ krwionośny?

Osłabione krążenie odpowiada za zwiększone ryzyko dolegliwości serca - m.in. niewydolności czy miażdżycy. Alarmującymi objawami są zimne dłonie i stopy, odczuwanie szybkiego zmęczenia, słaba koncentracja, nagłe krwawienia z nosa, zawroty głowy, a nawet omdlenia. Najczęstszą przyczyną problemów z krążeniem jest niewłaściwe ciśnienie krwi - zbyt niskie lub za wysokie. Chociaż problemy tego typu mogą dotknąć każdego, to jednak wyraźnie częściej towarzyszą one osobom starszym.

Przyczyny złego krążenia krwi mogą być różne, a są to m.in.:

  • dieta uboga w witaminy i mikroelementy,
  • nadmierne używanie soli,
  • częste spożycie alkoholu,
  • wysoki poziom cholesterolu,
  • palenie wyrobów tytoniowych,
  • brak aktywności fizycznej,
  • nadwaga,
  • przewlekły stres.

Konsekwencje powyższych zaniedbań są brzemienny w skutki. Osoby z wadliwie funkcjonującym układem krążenia charakteryzuje bladość skóry, osłabienie włosów i paznokci, które prowadzi do ich zwiększonej łamliwości. Poprawa zdrowia i kondycji organizmu nie jest możliwością, lecz koniecznością.

Sposoby na zdrowie układu krążenia

Tryb życia to fundament, na którym można budować zdrowie układu krwionośnego. Pozytywny wpływ przyniesie wprowadzenie odpowiedniej diety, zwiększenie aktywności fizycznej, ograniczenie (lub odrzucenie) stosowania używek, a także regularne kontrole ciśnienia tętniczego. Komfort życia w ogromnej mierze zależy od swobody przepływu krwi przez organizm, a z nią substancji odżywczych, mikroelementów i witamin.

Jakie witaminy na serce przyjmować? Dobre efekty przyniesie stosowanie diety i suplementacji bogatej w witaminę C (kwas askorbinowy) i E, a także witaminy z grupy B. Korzystna dla układu krążenia jest dieta śródziemnomorska. Cechuje ją obecność wielu warzyw i owoców, ryb i owoców morza. Pomoże obniżyć poziom cholesterolu, zredukuje użycie soli i ograniczy spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych. Również preparaty zawierające olej rybi to znakomite suplementy na układ krążenia.

Źródłem zdrowia jest także głóg. Zawarte w nim flawanoidy rozszerzają naczynia krwionośne, przez co krew krąży w nich swobodniej. Głóg pozytywnie wpływa również na profil lipidowy krwi i obniżenie poziomu złego cholesterolu - dzięki czemu zapobiega tworzeniu się płytek miażdżycowych, ich odkładania się w układzie krążenia, a konsekwencji chroni przed tworzeniem się zatorów. Innym niezbędnym składnikiem jest likopen, którego udowodnione działanie przeciwutleniające zabezpiecza nie tylko przed zawałami serca, lecz również niweluje ryzyko powstawania i rozwoju chorób nowotworowych.

W niektórych przypadkach zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia suplementacja nie będą już stanowić wyłącznej gwarancji poprawności funkcjonowania układu krwionośnego. Warto więc wszelkie dolegliwości konsultować z lekarzem, który przepisze odpowiednie leki wspomagające pracę serca.