Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

PShowBlog Kategorie

Suplementy liposomalne

Produkty liposomalne stanowią innowacyjne rozwiązanie w codziennej suplementacji. Dzięki swojej wytrzymałej formie pozwalają na dostarczenie najwyższej ilości składnika aktywnego.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Produkty liposomalne stanowią innowacyjne rozwiązanie w codziennej suplementacji. Dzięki swojej wytrzymałej formie pozwalają na dostarczenie najwyższej ilości składnika aktywnego.

Czym jest liposom?

Jest to mała cząsteczka w postaci kulistego pęchęrzyka. Jego część zewnętrzna pokryta jest podwójną błoną fosfolipidową, za jej pomocą liposomy mogą z łatwością przeniknąć przez ściany komórkowe czy naczynia krwionośne. Kulisty kształt liposomu zapewnia sprawny transport wraz z krwią czy płynami ustrojowymi. Celem ich jest bezpośredni transfer do komórek, przez co liposomalne suplementy diety mogą być lepiej wykorzystane.

Rewolucyjna technologia liposomalna - witaminowe suplementy diety

Decydując się na witaminowe suplementy diety, warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te liposomalne. Witaminy zamknięte w szczelnej otoczce lipidowej są zabezpieczone przed działaniem soków trawiennych i enzymów. Sprawia to, iż większość cennych substancji może zostać zużytych przez organizm. Technologia ta nie jest wcale nowością, gdyż stosuje się ją w medycynie konwencjonalnej już od lat 60. Owa technologia charakteryzuje się prostotą, wysoką jakości i skutecznością. Liposomalne suplementy nie posiadają sztucznych dodatków, konserwantów, substancji słodzących i zbędnych wypełniaczy. W ich składzie znajduje się substancja aktywna, właściwie spreparowane fosfolipidy z fosfatydylocholiną oraz woda.

Liposomalne suplementy diety- zalety

W celu uzupełnienia codziennej diety, warto sięgać w szczególności po produkty liposomalne, których przyjmowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Przeważają one nad tradycyjnymi preparatami. To nowoczesny sposób na dostarczenie organizmowi wielu cennych witamin. Największą zaletą takich produktów jest ich wysoka biodostępność. Transportowane składniki są doskonale chronione przed szkodliwym działaniem enzymów i soków trawiennych, przez co ich forma nie jest naruszona, a organizm czerpie z nich jak najwięcej cennych składników. Liposomalne suplementy diety zapewniają większą wydajność, szybko się wchłaniają i co ważne nie generują strat. Kolejną zaletą takich preparatów jest ich wydajny transport. Taki preparat umożliwia dostarczenie składników aktywnych do całego organizmu. Według ekspertów liposomy odznaczają się umiejętnością kumulowania się w miejscach o największym zapotrzebowaniu. W ten sposób redukuje się potencjalnie największe niedobory danego składnika. Co ważne, produkty liposomalne zakupić można w formie płynnej, dzięki czemu nie obciążają one żołądka. Mogą być więc z powodzeniem przyjmowanie również przez osoby o wrażliwym przewodzie pokarmowym. Cały mechanizm związany z trawieniem zostaje pominięty, a środki liposomalne mogą sprawnie wchłonąć się do organizmu i szybko zadziałać.

Na co zwrócić uwagę decydując się na produkty liposomalne?

Liposomalna witamina może wpłynąć bardzo pozytywnie na zdrowie organizmu, aczkolwiek należy pamiętać, że nie każdy środek da takie same rezultaty. W trakcie wyboru suplementu należy przede wszystkim sprawdzić tak zwaną stabilność liposomów w żołądku. Organizm człowieka jest niezwykle zaawansowany, a jego obsługa wymaga odpowiedniej wiedzy i wyczucia. Przydają się one również przy suplementacji witamin liposomalnych. Składniki odżywcze znajdujące się strukturze wodno-lipidowej muszą przedostać się do jelita, tam rozpadną się, a praca wątroby nie będzie konieczna. W ten sposób przyspiesza się ich działanie i oszczędza ten narząd. Zanim jednak składniki dotrą do jelita, znajdą się w żołądku, gdzie spędzą od 2 do 4 godzin. W tym czasie liposomy gromadzą się w większe grupy, jednakże przez zwiększoną masę, problematyczne staje się ich dalsze przemieszczanie. Ponadto liposomy mogą być zniszczone przez kwasy tłuszczowe, przez co składniki nie są w stanie w całości dotrzeć do jelita. Aby móc przeciwdziałać takim działaniom i zapewnić im łatwą drogą, należy wybrać preparat o wysokiej stabilności liposomów w środowisku żołądka. Dobrze, jeśli będą one chronione także kapsułką, która zabezpieczy je przed złym dla nich środowiskiem. Za pomocą stabilnych liposomów i kapsułki, witamina liposomalna  dotrze do jelita, po czym rozpadnie się, rozprowadzając do organizmu cenny składnik odżywczy.

Liposomalna witamina C

Dostępnych jest wiele witamin liposomalnych, aczkolwiek dużą popularnością cieszy się zwłaszcza witamina liposomalna C. Liposomy ochraniają kwas askorbinowy, aż do momentu, kiedy zostanie on wchłonięty w pożądanym miejscu, czyli w jelicie. Preparaty z witaminą C mają takie samo działanie, aczkolwiek jej liposomalna forma wykazuje się większą biodostępnością. Jest trwała i świetnie przyswaja się do organizmu. W porównaniu do tradycyjnej postaci witaminy C odznacza się ona o wiele wyższym poziomem wchłaniania i stabilnością. Decydując się na nią, można sobie zapewnić większą efektywność działania suplementu. Witamina C wybierana jest zwłaszcza w celu wspierania układu odpornościowego. Stosuje się ją profilaktycznie, jak i w stanach przeziębienia. Kwas askorbinowy charakteryzuje się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi, walczy więc z wolnymi rodnikami. Działa przeciwzapalne i bierze udział w syntezie kolagenu.