Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

PShowBlog Kategorie

Cytrynian Potasu - Potas 500g

5902409414561

Nowy produkt

Biomus

Cytrynian potasu 500g

Dystrybutor: Biomus

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

Dostawa za darmo
Sprawdź koszt wysyłki

Wysyłka

Sposoby dostawyNazwaCzas dostawyCena
Orlen Paczka Orlen Paczka Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Kurier DHL Kurier DHL Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Kurier DHL Pobranie Kurier DHL Pobranie Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Paczkomaty InPost Paczkomaty InPost Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!
Przesyłka Kurierska DPD Przesyłka Kurierska DPD Czas dostawy 1-2 dni Za darmo!

24,31 zł

48,62 zł za kg

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Wyświetl historię cen produktu

Historia cen produktu

Cytrynian Potasu - Potas 500g

Najniższa cena produktu z dnia

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją:

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

Więcej informacji

Cytrynian potasu C6H5K3O7, znany jest również jako tripotassium citrate oraz cytrynian trójpotasowy. Jest to minerał w postaci naturalnego organicznego związku cytrynianu, który zapewnia lepszą wchłanialność jonów minerałów niż pozostałe nieorganiczne formy takie jak na przykład: węglany, fosforany czy siarczany. Cytrynian potasu jest również wykorzystywany jako dodatek do żywności, służy do regulacji kwasowości i jest łatwo rozpoznawalny pod postacią E332 na etykietach produktów spożywczych. Dodatkowo cytrynian potasu jest stosowany jako związek buforujący, w procesie wiązania jonów metali oraz jako odżywczy składnik dla drożdży w produktach fermentowanych. Jest on bezwonny oraz ma słonawy smak. Temperatura topnienia wynosi 180 °C, natomiast rozpuszczalnikiem jest woda. Cytrynian potasu jest wysoce higroskopijny, oznacza to, że łatwo chłonie wodę z otoczenia, występuje w postaci przezroczystych kryształów lub białego proszku.

Cytrynian potasu co to jest?

Cytrynian potasu wytwarzany jest poprzez całkowitą neutralizację kwasu cytrynowego, źródłem potasu o wysokiej czystości i następnie poddany jest krystalizacji. Co ważne, cytryniany charakteryzują się bardzo dużą biodostępnością, co znaczy, że są łatwo absorbowane przez komórki. Cytrynian tripotasowy jest lekko zasadową solą o niskiej reaktywności, jest on również nietoksyczny. Jeśli jest przechowywany w temperaturze otoczenia jest stabilny chemicznie. Warto wiedzieć, że w postaci monohydratu jest higroskopijny, dlatego też należy dobrze zabezpieczyć przed wilgocią. Dodatkowo, należy uważać aby nie wystawiać monohydratu cytrynianu potasu na działanie wysokiego ciśnienia podczas przechowywania i transportu, ponieważ może to spowodować jego zbrylenie. Pod wpływem lekko wilgotnego powietrza rozpływa się natomiast jest prawie nierozpuszczalny w etanolu 96 %.

Potas cytrynian

Cytrynian potasu ma dość szerokie zastosowanie. Substancja ta jest często wykorzystywana w przemyśle spożywczym, w medycynie oraz w przemyśle kosmetycznym. Wykorzystywany jest on również jako odczynnik chemiczny do celów analitycznych, laboratoryjnych oraz dydaktycznych. Jako dodatek do żywności cytrynian potasu E332, służy do regulacji kwasowości. Z medycznego punktu widzenia może być on stosowany do usuwania kamieni nerkowych pochodzących z kwasu moczowego. Cytrynian potasu dodawany jest również do produktów higieny jamy ustnej, ponieważ zmniejsza on wrażliwość zębów.

Cytrynian potasu z innymi solami potasu jest często stosowany w roztworze wodnym, jako mokry chemiczny środek gaśniczy, w postaci gaśnicy, który jest przydatny w przypadku pożarów domowych czy samochodowych. Dodatkowo cytrynian trójpotasu jako jeden z nielicznych jest w pełni biodegradowalny oraz nietoksyczny, który zmniejsza palność. Co ciekawe, cytrynian tripotasu może być naturalną alternatywą środka, który zmniejsza palność litego drewna.

Cytrynian potasu proszek opinie

Według użytkowników cytrynian jest to najlepiej przyswajalna forma potasu, która nie zawiera w swoim składzie szkodliwych i sztucznych dodatków oraz barwników.

Charakterystyka:

Nazwa: Cytrynian potasu

Synonimy: tripotassium citrate, cytrynian tripotasu, E332II

Gatunek: Czysty bez domieszek

Czystość: Czysty min. 99,5%

Wzór chemiczny: C6H5K3O7 x H2O

Nr CAS: 866-84-2

Nr WE: 212-755-5

Nr index: nie dotyczy

 • Opinie
 • Na razie nie dodano żadnej recenzji.

  Napisz opinię

  Cytrynian Potasu - Potas 500g

  Cytrynian Potasu - Potas 500g

  Cytrynian potasu 500g

  Dystrybutor: Biomus

  Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

  Produkty powiązane