Promocje

Nowe produkty

Informacja

 • PayPo

Guma Guar

Nowy produkt

Biomus

Dystrybutor: Biomus

Gatunek: czysty

Synonimy: guar gum, guaran, E412

Więcej szczegółów

30,00 zł

 • 100 g
 • 250 g
 • 500 g
 • 1 kg

Więcej informacji

Guma Guar

Guma guar to naturalna substancja pozyskiwana z nasion rośliny Cyamopsis Tetragonoloba. W przemyśle oznaczona jest symbolem E412 i jej głównym składnikiem jest galaktomannan. Guma guar jest produktem o specjalnym zastosowaniu, dopuszczonym do obrotu w całej Unii Europejskiej. Mimo dużej gęstości, guma guar dobrze rozpuszcza się w wodzie oraz zwiększa żelowanie innych substancji.

Zastosowanie gumy guar

W przemyśle spożywczym guma guar jest stabilizatorem, emulgatorem i zagęstnikiem substancji. Zazwyczaj jest stosowana w proporcjach 1 g gumy guar na 100 g produktu.

Gumę guar możemy znaleźć w następujących produktach spożywczych: wyroby cukiernicze, żelki, pudding, sery topione, jogurty, słodkie napoje, ketchup, musztarda.


W przemyśle farmaceutycznym guma guar jest składnikiem leków. Jej głównym zadaniem jest spowalnianie uwalniania substancji czynnej w medykamencie. W produkcji maści zapobiega rozwarstwianiu się substancji i składników.


W produktach kosmetycznych guma guar znajduje się m.in. w szamponach, zapewniając stabilność piany i odpowiednią gęstość. Jest składnikiem niektórych kremów i past do zębów.

Guma guar jest stosowana w produkcji pasz dla zwierząt ze względu na dużą zawartość białka. W przemyśle jest używana w farbowaniu ubrań, ze względu że daje intensywniejsze kolory. Zastosowanie guma guar ma, także w produkcji papieru, zapewnia mu odpowiednią gęstość i wzmocnienie.

Szkodliwość gumy guar E412

Guma guar jest uznana za bezpieczną. Jest jednym z najczęściej stosowanych dodatków do żywność.

 • Opinie
 • Napisz opinię

  Guma Guar

  Guma Guar

  Dystrybutor: Biomus

  Gatunek: czysty

  Synonimy: guar gum, guaran, E412

  Produkty powiązane

  guma guar cena, guma guar zastosowanie, guma guar gdzie kupić, gdzie kupić gumę guar

  Brak wpisów.

  30 innych produktów w tej samej kategorii:

  Śledź nas na Facebooku