Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Kofeina bezwodna 100g

5902409419252

Nowy produkt

Biomus

Kofeina bezwodna 99,5%

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 100g

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

23,58 zł

235,77 zł za kg

Więcej informacji

Biały proszek o drobnokrystalicznej formie oraz bez woni - to podstawowe właściwości kofeiny bezwodnej. Artykuł jest czysty w przeszło 99%. Kofeina rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu bez obaw możesz ją stosować na różnorodne sposoby. Kofeina bezwodna 100g to podstawowy alkaloid nasion krzewu kawowego, będący w czystej formie w środowisku. Jej oddziaływanie na dane układy systemu umożliwia na osiąganie doskonalszej efektywności oraz sprawności, więc jest niejednokrotnie stosowana poprzez sportowców. Co jeszcze musimy obowiązkowo wiedzieć na temat związku, jakim jest kofeina?

Czym jest biała kofeina bezwodna w proszku 100g?

Kofeina (łac. coffeinum) – nierozerwalny związek chemiczny, alkaloid purynowy znajdujący się w ziarnach kawy oraz wielu pozostałych środkach roślinnych. Może także być wytwarzana syntetycznie. Została wynaleziona poprzez niemieckiego chemika Friedricha Ferdinanda Rungego w 1819 roku. We współzależności od źródła określana jest też teiną (kiedy źródłem jest herbata), guaraniną (kiedy wychodzi z guarany) oraz mateiną (kiedy wychodzi z yerba mate).

Biała kofeina bezwodna w proszku jest nierozerwalnym środkiem chemicznym, znajdującym się w środkach roślinnych. To substancja stymulująca, jaka hamuje sensory adenozynowe w mózgu, poprzez co zmniejsza symptomy znużenia oraz pobudza do podejmowania wzmożonej aktywności. Także poprawia nastrój oraz uwagę. Zapobiega oraz obniża ból mięśni będący po treningu fizycznym, natomiast też umożliwia spalanie tłuszczu. Rezultat pobudzenia zauważalny jest po ok. 30 minutach, tymczasem po godzinie występuje szczyt oddziaływania kofeiny.

Kofeina oraz wykorzystanie

Również kofeina jest znanym elementem wielu artykułów konsumpcyjnych, przede wszystkim napojów orzeźwiających rodzaju cola i tzw. napojów energetyzujących. Kofeinę dodaje się także do środków drogeryjnych oraz kosmetyczno-leczniczych (szamponów, mydeł, kremów, balsamów), jakie w założeniu mają wspierać krążenie, rozjaśniać skórę oraz funkcjonować lipolitycznie.

Kofeina bezwodna 100 g - odpowiednia ilość

Kofeina bezwodna 100g jest znanym elementem wielu artykułów konsumpcyjnych, takich jak napoje chłodzące rodzaju cola oraz tzw. napojów energetyzujących. Ma także wykorzystanie w środkach kosmetycznych. 
 

Kofeina bezwodna charakterystyka:

Synonimy: kofeina, coffeinum, teina, guaranina

Gatunek: czysty bez dodatków min 99,5%

Nazwa katalogowa: kofeina bezwodna

Postać: biały proszek

Wzór chemiczny: C8H10N4O2

Nr CAS: 58-08-2

Nr WE/EC: 200-362-1

Nr Index: 613-086-00-5

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Opinie

Napisz opinię

Kofeina bezwodna 100g

Kofeina bezwodna 100g

Kofeina bezwodna 99,5%

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 100g

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

kofeina bezwodna w proszku

No entries yet.

30 innych produktów w tej samej kategorii: