Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Kofeina bezwodna 1kg

5902409419283

Nowy produkt

Biomus

Kofeina bezwodna 99,5%

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 1kg

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Więcej szczegółów

139,00 zł brutto

139,00 zł za kg

Więcej informacji

Kofeina bezwodna 1kg

Kofeina bezwodna jest czystą substancją organiczną w formie białego proszku. Pozbawiony dodatków alkaloid ma działanie identyczne z kofeiną pochodzącą z ziaren kawy. Należy do grupy substancji stymulujących.

Produkt jest środkiem psychoaktywnym stosowanym powszechnie w przemyśle. Używa się go w produkcji napojów energetycznych w celu zapewnienia działania pobudzającego. Stosowana jest również w napojach typu cola oraz innych produktach gazowanych. Oprócz przemysłu spożywczego kofeina bezwodna jest używana również do wyrabiania kosmetyków ze względu na jej właściwości pobudzające krążenie i rozjaśniające. W medycynie stosuje się ją w celu regulacji rytmu serca.

Czysta kofeina w proszku

Kofeina wpływa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. Ułatwia skupienie i przyspiesza tok myślenia oraz wpływa na łatwość uczenia się. Poprzez blokowanie receptorów adenozynowych zmniejsza uczucie zmęczenia. Poprawia równowagę i koordynację ruchową na skutek pobudzenia nerwu błędnego. Substancja zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników, takich jak dopamina, dzięki czemu wpływa na poprawienie nastroju.

Przemysł kosmetyczny wykorzystuje kofeinę bezwodną w produktach przeznaczonych do stosowania zewnętrznego. Wpływa pobudzająco na ukrwienie, co może przyspieszać wzrost włosów w przypadku szamponów. Jako składnik kremów działa rozjaśniająco i lipolitycznie. Znajduje więc zastosowanie w kosmetykach ujędrniających i detoksykujących.

Czysta kofeina w proszku ma również działanie silnie pobudzające oraz termogenne. Nieznacznie podnosi temperaturę ciała i stymuluje działanie układu oddechowego. Stosowana jest w produktach odchudzających i przeznaczonych dla sportowców ze względu na jej zdolność do przyspieszania przemiany materii. Kofeina bezwodna jest również obecna w suplementach przeznaczonych do stosowania przed dużym wysiłkiem umysłowym jako składnik ułatwiający koncentrację.

Kofeina bezwodna charakterystyka:

Synonimy: kofeina, coffeinum, teina, guaranina

Gatunek: czysty bez dodatków min 99,5%

Nazwa katalogowa: kofeina bezwodna

Postać: biały proszek

Wzór chemiczny: C8H10N4O2

Nr CAS: 58-08-2

Nr WE/EC: 200-362-1

Nr Index: 613-086-00-5

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Opinie

Napisz opinię

Kofeina bezwodna 1kg

Kofeina bezwodna 1kg

Kofeina bezwodna 99,5%

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 1kg

Dostępne opakowania: 100g, 250g, 500g, 1kg

Produkty powiązane

kofeina bezwodna

No entries yet.

30 innych produktów w tej samej kategorii: