Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Srebro koloidalne

Kuracja srebrem koloidalnym - komu zaleca się stosowanie srebra

Srebro koloidalne zwane inaczej kolargolem to preparat farmaceutyczny składający się ze srebra połączonego z białkiem lub żelatyną. Srebro występuje w postaci silnie rozdrobnionej, a surowiec powinien zawierać go minimum 70%. Występuje w postaci płatków o ciemnoszarej barwie. Płatki mają metaliczny połysk. Inną formą występowania jest ciemnoszary proszek z fioletowym odcieniem. Kolargol jest rozpuszczalny w wodzie i tworzy roztwór koloidalny. Ma właściwości antyseptyczne i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, m.in. w okulistyce i dermatologii. Srebro koloidalne jest używane w postaci rozcieńczonych roztworów w suplementach diety. 

Kuracja srebrem koloidalnym

Srebro koloidalne wykazuje właściwości bakteriobójcze, nazywane jest naturalnym antybiotykiem. Dodatkowo może być również stosowane jako związek wirusobójczy i przeciwgrzybiczy. Aktualnie używane jest zewnętrznie na różnego rodzaju problemy skórne, oparzenia, Pomaga w leczeniu ran. Ma szerokie zastosowanie w dermatologii. Stosowane jest również do leczenia zapalenia spojówek. Srebro koloidalne charakteryzuje się również działaniem przeciwzapalnym oraz zwiększa odporność. 

Związek ten występuje również w postaci preparatów do picia. Skuteczność ich stosowania nie została potwierdzona naukowo. Należy być jednak ostrożnym podczas kuracji srebrem koloidalnym. W przypadku przyjmowania doustnego nie ma kontroli nad ilością przyswajanego srebra. Nie rekomenduje się również stosowania preparatu jako antybiotyku. W razie wystąpienia objawów chorobowych, warto zasięgnąć opinii lekarskiej. Należy podkreślić, że preparaty dostępne w aptekach o działaniu przeciwzapalnym lub antybakteryjnym służą do płukania jamy ustnej, nie do picia. 

Preparaty ze srebrem koloidalnym

Świetnym rozwiązaniem do zastosowania zewnętrznego jest połączenie srebra koloidalnego i nadtlenku wodoru. Popularna woda utleniona wzmacnia działanie srebra koloidalnego. Srebro blokuje metabolizm bakterii i powoduje jej zniszczenie. Nadtlenek wodoru niweluje toksyny w ranach. Preparaty tego typu samoczynnie się konserwują dzięki zjawisku oligodynamiki. 

Szerokie zastosowanie znajdują również w medycynie estetycznej. Preparaty ze srebrem koloidalnym stosowane są jako baza przed takimi zabiegami jak: makijaż permanentny. peeling chemiczny czy mezoterapia igłowa. Używa się ich również w zabiegach podologicznych oraz po goleniu. 

Są pomocne podczas zwalczania infekcji górnych dróg oddechowych. Wykorzystywane są w sprayach do nosa i ucha. Również idealnie sprawdzają się jako toniki i kremy dzięki działaniu łagodzącemu.  

Srebro niejonowe

Srebro niejonowe to rodzaj srebra koloidalnego najrzadziej spotykanego na rynku. Spowodowane jest to skomplikowanym procesem produkcyjnym, co z kolei wpływa na wysokie koszty wytworzenia tego typu związku. Jest to preparat zawierający w składzie srebro charakteryzujące się najwyższą czystością. Koloid posiada strukturę płatkową, co sprawia, że ma największą powierzchnię czynną. Srebro niejonowe można używać jako środek do dezynfekcji, w zwalczaniu problemów skórnych, do prania ubrań dziecięcych oraz wszędzie tam, gdzie pożądane jest działanie bakteriobójcze. 

Preparaty ze srebrem koloidalnym posiadają szerokie zastosowanie dzięki swoim właściwościom bakteriobójczym, wirusobójczym i przeciwzapalnym. Nie warto ich jednak stosować na własną rękę, przed użyciem należy zasięgnąć opinii lekarza lub farmaceuty. Srebro koloidalne nie powinno być stosowane do picia, gdyż może to mieć szereg negatywnych skutków. Wszystkie preparaty należy używać zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo środki należy odpowiednio przechowywać. Nie powinny być narażone na działanie promieni słonecznych, gdyż osłabia to ich działanie.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.