Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Maseczka ochronna

Maseczki ochronne - najważniejsze informacje

Maseczki w wersji ochronnej posiadają funkcję medyczną, ponieważ zabezpieczają twarz (nos oraz usta) przed wirusami oraz poważnymi schorzeniami. Dzięki takim maseczkom zmniejsza się ryzyko występowania poważnych infekcji wirusowych. Maseczki przeznaczone są zarówno dla lekarzy, personelu medycznego, jak i dla zwykłych ludzi. Mogą z nich korzystać zarówno panie, panowie, jak i dzieci. Takie elementy ochronne doskonale chronią przed groźnym przenoszeniem wszelkich drobnoustrojów i wirusów.

Maseczka ochronna - dlaczego warto ją zakupić?

Maseczka ochronna to doskonała ochrona przed wszelkimi chorobami zakaźnymi. Zabezpieczają zainteresowanych przed chorobami, które przenoszone są drogą kropelkową. Dzięki nim skutecznie chroni się swój nos oraz usta, ale też dba się o bezpieczeństwo osób, które znajdują się w bliskim otoczeniu, np. członkowie rodziny, znajomi lub też obce osoby, które napotyka się na co dzień. Maseczki ochronne dzielą się na różne rodzaje, np. I, IIR, II czy też IR. Produkty tego typu różnią się od siebie przede wszystkim stopniem filtracji, mogą składać się z kilku warstw. Wiele zależy od tego, w jakich momentach się z nich korzysta oraz gdzie się to robi. Najczęściej stosowanym rodzajem masek ochronnych są obecnie te w wersji II, które składają się z trzech warstw. Warstwy te wykonane są ze specjalistycznej włókniny polipropylenowej. Szacuje się, że ich stopień filtracji wynosi około 98 procent. Spełniają więc najwyższe standardy bezpieczeństwa, również te europejskie.

Maseczki ochronne - najważniejsze zalety

Najważniejszą zaletą maseczek ochronnych jest to, iż zabezpieczą użytkowników przed poważnymi chorobami, które przenoszone są drogą kropelkową. To dobre zabezpieczenie przed koronawirusem, dlatego takie maseczki można zauważyć nie tylko u lekarzy, ale też u pracowników sklepów spożywczych, w restauracjach, itd. Warto nosić je również na co dzień, aby zabezpieczyć się przed wirusami, którymi można zakazić się każdego dnia. Maseczki są bardzo łatwe w noszeniu, nie utrudniają oddychania, wystarczy je zawiązać z tyłu głowy. Istnieją również bardziej elastyczne modele, których nie trzeba wiązać, więc jak widać wyraźnie ostateczna decyzja należy do samych zainteresowanych, chociaż można ją podjąć w porozumieniu ze swoim lekarzem.

Maseczki ochronne są bardzo odporne na różnorodne uszkodzenia. Ich dużym atutem jest wytrzymałość. Trójwarstwowa włóknina polipropylenowa może być specjalnie wyprofilowana, dostosowana do potrzeb poszczególnych użytkowników. Włóknina odpowiada za ochronę przeciwwirusową oraz przeciwbakteryjną. Ważne jest jednak to, aby je regularnie zmieniać. Maseczki mogą być stosowane jedynie przez określony czas. Samodzielne noszenie maseczek ochronnych nie jest jednak stuprocentowym zabezpieczeniem przed wirusami i drobnoustrojami. Warto włączyć do tego również inne elementy i produkty profilaktyczne. Chodzi przede wszystkim o regularne i bardzo dokładne mycie rąk oraz twarzy. Ważne jest jednak to, aby unikać dotykania nosa oraz oczu.

Maseczki ochronne na twarz - jak działają?

Maseczki ochronne na twarz działają w bardzo prosty sposób. Zabezpieczają przed różnymi cząsteczkami, które unoszą się w powietrzu. To dobra ochrona w przypadku nagłego kichania lub kasłania. Jeśli ktoś przebywa w otoczeniu osób zagrożonych zarażeniem wirusami, powinien uzbroić się w taką maseczkę, np. podczas wizyty w sklepie. Zaletą maseczek ochronnych na twarz jest ich stosunkowo niska cena oraz satysfakcjonująca jakość. Takie maseczki świetnie przylegają do twarzy, dlatego nie trzeba ich w żaden sposób poprawiać.

Maseczka na twarz ochronna - praktyczna i niezwykle wygodna

Najistotniejszą zaletą, jaką niesie za sobą maseczka na twarz ochronna jest to, iż jest praktyczna i niezwykle wygodna w użytkowaniu. Ważne jest jednak to, aby prawidłowo je założyć, ponieważ jeśli ktoś popełni w tym zakresie jakikolwiek błąd, nie będzie zbyt dobrze chroniony przed wirusami oraz drobnoustrojami. Istotne jest więc to, aby nosić takie maseczki, które będą idealnie przylegać do twarzy. Warto pamiętać o tym, że maseczki powinno się regularnie zmieniać, ponieważ zapewniają użytkownikom maksymalną ochronę przez kilkadziesiąt minut lub kilka godzin użytkowania.

Maseczki ochronne dla dzieci - skuteczne zabezpieczenie najmłodszych istot

Maseczki ochronne dla dzieci są skutecznym zabezpieczeniem dla najmłodszych istot. Jeśli ktoś chce odpowiednio ochronić swoje dziecko, powinien zdecydować się na zakupienie takiej maseczki. Takie produkty różnią się od tych standardowych rozmiarem. Dzięki mniejszemu rozmiarowi, maseczkę można optymalnie założyć na dziecięcą twarz, pomóc powinni w tym oczywiście rodzice. Maseczki dla dzieci pozwalają chronić:

  • górne drogi oddechowe,
  • płuca,
  • jamę ustną.

Jak widać inwestowanie w takie maseczki ma bardzo duży sens, zarówno jeśli chodzi o wersję dla dorosłych, jak i dziecięcą. W sytuacji, gdy ktoś chce zainwestować w dobre zabezpieczenie przed wirusami i drobnoustrojami, powinien sięgnąć po maseczkę ochronną.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.