Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

t
Krem do twarzy

Jak dobrać odpowiedni krem do skóry suchej, tłustej i mieszanej?

Cera tłusta czy mieszana? A może sucha lub naczynkowa? To pytanie zadaje sobie prawie każda kobieta zastanawiając się jaki kosmetyk wybrać do pielęgnacji twarzy. Codziennie walcząc z wypryskami i niedoskonałościami wydajemy krocie na kremy i inne specyfiki, testując je na sobie i niejednokrotnie bardziej szkodząc niż pomagając skórze twarzy. Dobranie kosmetyków, które są odpowiednie do naszej skóry to długotrwały i indywidualny proces, gdyż kosmetyk, który pomoże jednej osobie drugiej może zaszkodzić. Aby poszukiwania zakończyły się sukcesem potrzebne jest określenie z jaką cerą się zmagamy i poznanie zasad jej pielęgnacji.

Cera tłusta i mieszana pielęgnacja.

Skóra tłusta i mieszana są dość problematyczne w pielęgnacji z powodu towarzyszących im wyprysków i zaskórniaków. Który z tych dwóch rodzajów cery mamy można łatwo rozpoznać. Przy cerze mieszanej tylko tzw. T (linia czoło-nos-broda) wykazują cechy cery tłustej, reszta twarzy jest wyraźnie mniej tłusta i błyszcząca. Najczęściej popełnianym błędem w pielęgnacji tych rodzajów skóry jest używanie preparatów z alkoholem, który owszem usuwa skutecznie tłusty film ze skóry, ale równocześnie ją wysusza pobudzając do większego wytwarzania sebum. W pielęgnacji cery tłustej i mieszanej podstawą powinno być dokładne oczyszczanie za pomocą bezalkoholowych preparatów jak toniki lub płyny micelarne. Wbrew pozorom oczyszczanie preparatami olejowymi nie szkodzi a pomaga skórze tłustej zwalniając skórę z tworzenia warstwy ochronnej. Drugim etapem powinno być nawilżenie twarzy łagodnym tonikiem lub wodą kosmetyczną. Wybierając krem do twarzy również należy postawić na nawilżenie. Warto zwrócić uwagę na to czy krem zawiera salicylany, gdyż sporo osób z tłustym rodzajem cery reaguje na salicylany własnie wypryskami. Osoby z takim typem skóry nie powinny również stosować mechanicznych peelingów do oczyszczania, ponieważ drobinki złuszczające mogą dodatkowo podrażnić wrażliwą na uszkodzenia skórę.

Jaki krem do suchej skóry.

Cera sucha w przeciwieństwie do tłustej charakteryzuje się zbyt małym wytwarzaniem sebum przez co płaszcz ochronny nie jest całkowity i skóra traci wodę stając się wysuszona, spękana i łuszcząca się. Czynniki takie jak ogrzewanie zimą lub słońce latem nie ułatwiają pielęgnacji cery suchej dodatkowo wysuszając. Dobierając krem do twarzy, która charakteryzuje się tym rodzajem cery warto zwrócić uwagę by w składzie znalazły się takie składniki jak;

- woski

- ceramidy

- oleje

- trójglicerydy

Połączone z nawilżającymi mocznikiem, glikolem lub gliceryną sprawią, że płaszcz ochronny skóry zostanie odbudowany, a ubytek wody zahamowany, dzięki czemu skóra stanie się mniej chropowata i uzyska ładny świeży wygląd.

Jak dobrać odpowiedni krem do twarzy.

Dobranie odpowiedniego kremu do twarzy gwarantuje osiągnięcie sukcesu w dążeniu do pięknego i zdrowego wyglądu. Zanim dokonamy wyboru dobrze jest wziąć pod uwagę kilka aspektów. Żeby krem był skuteczny trzeba określić jaki rodzaj cery mamy, by składniki które będą zawarte w kosmetyku działały na korzyść naszej skóry, a nie szkodziły. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami tego określić zawsze można poprosić o pomoc kosmetyczkę, która precyzyjnie określi jaką mamy cerę i doradzi, jak ją pielęgnować. Również wiek ma spore znaczenie. Kosmetyki do twarzy powinny być dobierane zgodnie z wiekiem stosującego, bo w zależności od wieku dla jakiego są przeznaczone zawierają rożne składniki o różnej intensywności. Używanie kremu dla osób starszych niż jesteśmy może oczywiście dać zapowiadany efekt, ale równocześnie spowoduje, że w wieku późniejszym skóra może już nie zareagować na składniki tak intensywnie jak powinna, bo się do nich przyzwyczai.

Autor: Magdalena Sala

Miłośniczka zdrowego trybu życia. Pasjonuję się wszystkim co związane z medycyną alternatywną. W wolnych chwilach lubię czytać książki o tematyce zdrowotnej.