Promocje

Nowe produkty

Informacja

  • PayPo

Chlorek Magnezu Sześciowodny 1kg

5902409410358

Nowy produkt

Biomus

Chlorek Magnezu Sześciowodny

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 1kg

Dostępne opakowania: 1kg, 3kg

Więcej szczegółów

21,90 zł brutto

21,90 zł za kg

Więcej informacji

Chlorkami magnezu nazywamy związki chemiczne o wzorze MgCl2 oraz inne, podobne w strukturze hydraty. Sole, jakimi jest, chociażby chlorek magnezu sześciowodny (MgCl26H2O), są typowymi przedstawicielami halogenków jonowych, dobrze rozpuszczających się w wodzie. Chlorek magnezu sześciowodny jest jednym z prekursorów metalicznego magnezu, produkowany na szeroką skalę i stosowanego w ogólnie rozumianym przemyśle.

Chlorek magnezu sześciowodny – zastosowanie

Sześciowodny chlorek magnezu znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach na pierwszy rzut oka niezwiązanych z produkcją magnezu, mowa tu m.in. o takich działach przemysłu jak: produkcja papieru, tekstyliów, środków przeciwpożarowych, cementu, a także i solanek chłodniczych. Chlorek magnezu sześciowodny i właściwości posiadane przez ten unikatowy związek chemiczny znalazły swoje zastosowanie także w tworzeniu twardych materiałów budowlanych. Łącząc chlorek magnezu ze zmieszanym i uwodnionym tlenkiem magnezu tworzy materiał zwany cementem Sorela, będąc tym samym jednym z ciekawszych produktów możliwych do zastosowania w przemyśle budowlanym.

Chlorek magnezu sześciowodny jest także ważnym składnikiem reakcji łańcuchowej polimerazy, procedury stosowanej przy amplifikacji fragmentów DNA. Znajduje dzięki temu zastosowanie także w uzdatnianiu wody, czy będąc stosowanym jako środek utrzymujący poprawną wilgoć materiałów w przemyśle papierniczym.

Chlorek magnezu sześciowodny farmaceutyczny 1kg – zastosowanie medyczne

Chlorek magnezu używany jest również w kilku zastosowaniach medycznych, głównie wchodząc w interakcje ze skórą. Jest również stosowany w tabletkach, zawierając dodatkowe źródło magnezu, gdzie służy jako jeden z głównych rozpuszczających związków, który w przeciwieństwie do siarczanu magnezu nie jest znany ze swojego przeczyszczającego działania, oraz wyróżnia się także wysoką biodostępnością, większą od wodorotlenku magnezu czy tlenku magnezu, ponieważ nie wymaga kwasu żołądkowego do wydzielania rozpuszczonego Mg2 i jego jonów.

Chlorek magnezu sześciowodny – właściwości soli

Sole chlorku magnezu sześciowodnego sprawdzą się w różnych formach i dziedzinach przemysłu, chociażby dzięki właściwościom odladzającym, skutecznym w środowiskach wystawionych na działanie niskich temperatur poniżej 0°C. Co więcej, dzięki swoim nietoksycznym właściwościom jest ciekawym substytutem dla chlorku sodu, nie zatruwając roślin, ani nie powodując silnych działań korozyjnych na takich materiałach jak beton czy stal i różne stopy żelaza.

Właściwości chlorku sprawdzają się także w środowisku chemicznym. Chlorek magnezu sześciowodny farmaceutyczny 1kg jest szczególnie obiecujący w przechowywaniu wodoru, absorbując go w postaci stałej, a następnie przy pomocy katalizatora wytwarzając już gazowy wodór.

Posiadane przez chlorek magnezu sześciowodnego właściwości pozwalają wykorzystać go także w produkcji twardych i wytrzymałych cegieł ściernych, czy stosując go także w celach polerowania marmuru, granitu i innych kamieni, które stają się coraz bardziej popularne w przemyśle budowlanym.

Chlorek Magnezu Sześciowodny - charakterystyka

Synonimy: chlorek magnezu sześciowodny, Magnesium chloride,

Gatunek: Czysty farmaceutyczny

Czystość: Czysty minimum 99,5%

Wzór chemiczny: MgCl2 x 6H2O

Nr CAS: 7791-18-6

Nr WE: 232-094-6

Nr index: nie dotyczy

Kąpiel magnezowa

Do wanny ciepłej wody dodajemy od jednej do dwóch szklanek chlorku magnezu, rozpuszczamy go w wodzie i moczymy zanurzone ciało przez około 30 minut. Podczas kąpieli nie należy używać mydła, żeli, szamponów i innych kosmetyków

W zależności od tego jak wrażliwą mamy skórę, w trakcie, lub po kuracji możemy odczuwać lekkie pieczenie (szczypanie), jest zupełnie naturalny efekt i szybko przemija. Po kuracji chlorkowo-magnezowej możemy opłukać się czystą wodą.

Moczenie stóp (nóg) w solankowej wodzie magnezowej

Do miski należy nalać ciepłej wody i dodać 2 łyżki chlorku magnezu, chlorek rozpuszczamy. Kąpiel jak i moczenie nóg ma tendencję do wysuszania skóry, więc po użyciu można nawilżyć skórę balsamem, lub nasmarować oliwką.

Oliwa magnezowa. Jak ją zrobić?

Wersja dla początkujących:

Rozpuszczamy: 1 część chlorku magnezu + 2 części wody destylowanej (taka jak do żelazka) jeśli nasza skóra przyzwyczai się do chlorku magnezu możemy zmienić proporcje na: 1 część chlorku + 1 część wody destylowanej

Wodę lekko podgrzewamy dodajemy i rozpuszczamy chlorek magnezu i gotowe. Całość przelewamy do butelki, najlepiej z atomizerem.

Jak stosować oliwkę magnezową?

Oliwa magnezowa jako ekologiczny i zupełnie nieszkodliwy dezodorant.

Skuteczny dezodorant mineralny.

Czyli jak tanio i skutecznie usunąć przykry zapach potu.

Wystarczy kilka psiknięć pod pachę. Skuteczne działanie antybakteryjne magnezu powstrzyma rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie przykrych zapachów, utrzyma świeżość tych okolic przez cały dzień, zapobiegając rozwojowi bakterii Oliwka magnezowa nie zatyka gruczołów potowych przez które organizm oczyszcza się z toksyn. Oliwki nie powinno się stosować na świeżo wydepilowane pachy.

Oliwka magnezowa używana w proporcjach 1:1 jest oczywiście bardziej skutecznym dezodorantem niż ta zrobiona w proporcjach 1:2. Dużo zależy od wrażliwości skóry, skłonności do pocenia się i od intensywności zapachu potu.

Naturalnie oliwkę magnezową możemy wykorzystać jako dezodorant do stóp i butów. Zapobiegnie to rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach.

Dezodorant z oliwki magnezowej nie zostawia śladów na ubraniach i jest bezzapachowy. Przed każdym użyciem oliwki magnezowej należy wstrząsnąć zawartość pojemnika.

Oliwka magnezowa jako zaprawka po kąpieli.

Bezpośrednio po kąpieli spryskujemy ciało oliwką magnezową, omijając narządy płciowe, sutki, miejsca uszkodzone i twarz, a następnie rozsmarowujemy.

Oliwka magnezowa jako środek na obolałe ciało.

Aby pozbyć się bólu, obolałe mięśnie, stawy, kości oraz stłuczenia a także obrzęki: spryskujemy obolałe miejsca oliwką magnezową i delikatnie wcieramy i masujemy. Powyższy zabieg jest skuteczny również na zakwasy po treningu i stłuczenia kolan, łokci. Należy przy tym uważać, by nie aplikować specyfiku na uszkodzoną skórę. Po zabiegu pozostawiamy na ciele minimum 30 minut i jeśli czujemy dyskomfort powinniśmy spłukać ciepłą wodą.

Oliwa magnezowa jako oliwka do masażu.

Relaksujący masaż w domu lub gdy wybieramy się do gabinetu masażu.

Opinie

Oceń 
2021-03-30

Chlorek magnezu sześciowodny

Chlorek magnezu stosuje do kąpieli i do robienia oliwy magnezowej. Produkt bardzo dobrej jakość, bez antyzblyraczy o najwyższej czystość, co jest bardzo ważne w wyborze chlorku magnezu. Polecam.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Chlorek Magnezu Sześciowodny 1kg

Chlorek Magnezu Sześciowodny 1kg

Chlorek Magnezu Sześciowodny

Dystrybutor: Biomus

Masa netto: 1kg

Dostępne opakowania: 1kg, 3kg

Produkty powiązane

chlorek, chlorek magnezu sześciowodny, chlorek magnezu zastosowanie

30 innych produktów w tej samej kategorii: